Najlepszym wyborem w 2025 roku jest Razer Viper V3 Pro, ponieważ łączy ekstremalnie niskie opóźnienia (udokumentowanie najniższe w klasie według RTINGS), ultraniską masę wynoszącą dokładnie 54 g (55 g w białej wersji) oraz precyzyjny sensor Focus Pro Gen-2 35K o dokładności rozdzielczości 99,8% i możliwościach 8K bezprzewodowego polling poprzez dołączony dongle HyperPolling bez dodatkowych kosztów. Jako mocne rozwiązanie uniwersalne polecamy Logitech G Pro X Superlight 2 ze stabilną technologią Lightspeed z obsługą 8K po aktualizacji firmware, zmodernizowanym sensorem HERO 2 (44K DPI, 888 IPS) i wiodącym na rynku czasem pracy baterii ~95–100 h, natomiast ASUS ROG Keris II Ace 4K Wireless to najlepsza ergonomiczna alternatywa z prawdziwym 8K bezprzewodowym dzięki dołączonemu ROG Polling Rate Booster i masie 54 g.
Nasze najlepsze wybory
- 🏆 Najlepszy w teście: Razer Viper V3 Pro – 54 g, sensor 35K o dokładności 99,8%, 750 IPS tracking, 8K bezprzewodowo poprzez dołączony dongle.
- 🥇 Najlepszy uniwersalny: Logitech G Pro X Superlight 2 – 60 g, HERO 2 zmodernizowany do 44K DPI i 888 IPS, obsługa 8K poprzez firmware, 95–100 h pracy baterii.
- 🥈 Najlepszy ergonomiczny wybór: ASUS ROG Keris II Ace 4K Wireless – 54 g, sensor 42K, prawdziwe 8K bezprzewodowo z dołączonym PRB, 107 h pracy baterii.
Porównanie
| Produkt | Waga | Sensor | Maks. polling | Bezprzewodowość | Kształt | Ocena ogólna |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Razer Viper V3 Pro | ~54 g | Focus Pro Gen-2 35K | 8K via dongle | 2.4G | Symetryczny | ★★★★★ |
| Logitech G Pro X Superlight 2 | 60 g | HERO 2 | 8K via dongle | Lightspeed 2.4G | Symetryczny | ★★★★☆ |
| ASUS ROG Keris II Ace 4K Wireless | ~54 g | AimPoint Pro 42K | 8K bezprzewodowo | SpeedNova 2.4G | Ergo praworęczny | ★★★★☆ |
| Zowie U2-DW (Medium) | ~60 g | PAW3950 | 4K bezprzewodowo | RF 2.4G | Symetryczny | ★★★★☆ |
| Pulsar X2H V3 eS (Medium) | ~65 g | Pulsar XS-1 32K | 4K bezprzewodowo, 8K przewodowo | 2.4G | Symetryczny | ★★★★☆ |
| Glorious Model O 2 Pro 4K/8K | 59 g | BAMF 2.0 26K | 4K bezprzewodowo, 8K przewodowo | 2.4G | Symetryczny | ★★★☆☆ |
| Razer DeathAdder V4 Pro | ~56 g | Focus Pro 45K | 8K bezprzewodowo | HyperSpeed 2.4G | Ergo praworęczny | ★★★★☆ |
| HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless | ~59-61 g | HyperX 26K | 1K bezprzewodowo | 2.4G + BT | Symetryczny | ★★★☆☆ |
| Endgame Gear OP1 8K v2 | ~49,5 g | PAW3950 | 8K przewodowo | Przewodowa | Symetryczna kompaktowa | ★★★★☆ |
| Keychron Lemokey G2 8K | ~59 g | 26K | 8K bezprzewodowo | 2.4G | Symetryczny | ★★★☆☆ |
#1 Razer Viper V3 Pro – 35K DPI (Najlepszy w teście)
| Butik | Annonce | Pris |
|---|---|---|
| Proshop.dk | Annonce | 950 DKK |
| Komplett.dk | Annonce | Tjek pris |
W skrócie: Najczęściej używana mysz turniejowa w 2025 roku według danych ProSettings.net z grudnia 2024 dzięki udokumentowanie najniższym opóźnieniom kliknięć i sensora (pomiary RTINGS), ultraniskiej wadze 54 g (55 g biała wersja) oraz precyzyjnemu sensorowi Focus Pro Gen-2 35K o dokładności rozdzielczości 99,8% i prędkości śledzenia 750 IPS. Symetryczny kształt z przeprojektowanym centralnym garbem sprawdza się przy claw, fingertip i hybrydowym chwycie i daje niskie zmęczenie nawet przy długich sesjach na dużych podkładkach. Dołączony dongle 8K HyperPolling zapewnia czas reakcji 0,125 ms bez dodatkowych kosztów.
V3 Pro oferuje bardzo niskie opóźnienia kliknięć i sensora w połączeniu ze stabilnym połączeniem HyperSpeed 2.4G, które dorównuje wydajności przewodowej. Przełączniki optyczne Gen-3 eliminują trwale ryzyko podwójnych kliknięć i zapewniają 0,2 ms aktywacji. To mysz, która daje neutralne, kontrolowalne odczucie w szybkich FPS-ach, takich jak CS2, Valorant i Apex Legends. Czas pracy baterii waha się od 95 h przy 1K, 62 h przy 2K, 40 h przy 4K do 17 h przy 8K polling. Ślizgacze PTFE przesuwają się bez oporu, a ładowanie USB-C jest szybkie. Zobacz także pomiary Rtings dla kontekstu tutaj. Najlepiej pasuje do średnich dłoni (17–19 cm), ale może być używana także przez większe dłonie (19–21 cm) przy chwycie claw. Typowy poziom cenowy to 1 200–1 500 kr.
- Waga: ~54 g (czarna) / 55 g (biała)
- Sensor: Focus Pro Gen-2 • DPI: 35 000 (dokładność 99,8%) • Tracking: 750 IPS, 70G
- Polling: 1K standard, do 8K (8000 Hz, 0,125 ms) przez dołączony dongle HyperPolling
- Połączenie: 2.4G HyperSpeed + USB-C
- Bateria: 95 h (1K) / 62 h (2K) / 40 h (4K) / 17 h (8K)
- Kształt: symetryczny z centralnym garbem • Przełączniki: optyczne Gen-3 (eliminuje podwójne kliknięcia)
- Udokumentowanie najniższe opóźnienia w klasie (RTINGS)
- Dongle 8K w zestawie (bez dodatkowych kosztów)
- Lekka i neutralna forma (54–55 g)
- Optyczne przełączniki Gen-3 (brak podwójnych kliknięć)
- Submikronowa precyzja sensora i 750 IPS
- Brak Bluetooth (tylko 2.4G i przewód)
- 8K szybko zużywa baterię (17 h)
- Wysoki poziom cenowy (ok. 1 200–1 500 kr)
#2 Logitech G Pro X Superlight 2 – 44K DPI (Najlepszy uniwersalny)
| Butik | Annonce | Pris |
|---|---|---|
| Proshop.dk | Annonce | 939 DKK |
| Komplett.dk | Annonce | Tjek pris |
W praktyce: Bezpieczny wybór e-sportowy o identycznym kształcie jak oryginał, ale ulepszony pod niemal każdym względem. Waga 60 g (w pomiarach ~58 g), zmodernizowany sensor HERO 2 z 44 000 DPI (zamiast 25 600) i wyraźnie poprawioną prędkością śledzenia 888 IPS (wcześniej 400 IPS), a także obsługa 8K poprzez aktualizację firmware i osobny dongle. Mysz daje poczucie dużej neutralności i stabilności we wszystkich gatunkach, od FPS po MOBA, dzięki udokumentowanie minimalnemu jitterowi w połączeniu Lightspeed.
Lightspeed oferuje bardzo niskie opóźnienia, które dorównują wydajności przewodowej, natomiast USB-C (wreszcie zastępuje micro-USB) i hybrydowe przełączniki Lightforce zapewniają nowoczesny komfort z wyeliminowanym ryzykiem podwójnych kliknięć. Lightforce łączy szybkość optyczną (0,2 ms aktywacji) z mechanicznym wyczuciem. Bateria wytrzymuje długo: 95–100 h przy 1K, około 60 h przy 2K, około 40 h przy 4K i około 20 h przy 8K (z osobno dokupionym donglem). Duże ślizgacze z 100% PTFE ślizgają się lekko po wymianie lub po 1–2 tygodniach wycierania. Pamięć wbudowana zapisuje do 6 profili, co czyni mysz gotową na LAN. Mocny wybór uniwersalny do wielu typów gier. Typowy poziom cenowy to około 1 400–1 600 kr.
- Waga: 60 g (w pomiarach ~58 g)
- Sensor: HERO 2 • DPI: do 44 000 (wcześniej 25 600) • Tracking: 888 IPS (wcześniej 400), 40G
- Polling: 1K standard, 2K przez firmware, do 8K przez osobny dongle
- Połączenie: Lightspeed 2.4G + USB-C
- Bateria: 95–100 h (1K) / ~60 h (2K) / ~40 h (4K) / ~20 h (8K)
- Kształt: symetryczny średnio-wysoki • Przełączniki: hybrydowe Lightforce (optyczne + mechaniczne)
- Wiodący na rynku czas pracy baterii (95–100 h przy 1K)
- Bardzo stabilne Lightspeed z minimalnym jitterem
- HERO 2 zmodernizowany do 888 IPS tracking
- USB-C i hybrydowe przełączniki Lightforce
- Odpowiednia do wielu chwytów i rozmiarów dłoni
- 6 profili w pamięci wbudowanej (gotowa na LAN)
- Dongle 8K to osobny zakup (brak w zestawie)
- Wysoki poziom cenowy (ok. 1 400–1 600 kr)
#3 ASUS ROG Keris II Ace 4K Wireless – 42K DPI (Najlepszy ergonomiczny wybór)
| Butik | Annonce | Pris |
|---|---|---|
| Proshop.dk | Annonce | 899 DKK |
Dla kogo ma sens? Dla graczy, którzy chcą lekkiej myszy o ergonomicznym kształcie (54 g – najlżejsza mysz ergo w tej klasie) z topowymi opóźnieniami i możliwością prawdziwego 8K bezprzewodowo bez dodatkowych kosztów. Ergonomiczny kształt dla prawej ręki z poszerzoną półką boczną dla palca serdecznego daje stabilność i komfort podczas długich sesji bez poświęcania responsywności. Testowana przez profesjonalistów FPS, takich jak Sam „s0m” Oh, pod kątem optymalnego podparcia kciuka i palca serdecznego.
ROG SpeedNova zapewnia stabilne połączenie 2.4G, a dołączony ROG Polling Rate Booster (PRB) rozszerza możliwości do prawdziwego 8K bezprzewodowo (8000 Hz, 0,125 ms) – funkcja, za którą u konkurencji płaci się 200–300 kr dodatkowo. Sensor ROG AimPoint Pro 42K zapewnia mniej niż 1% odchylenia DPI i track-on-glass przy prędkości śledzenia 750 IPS i przyspieszeniu 50G. Optyczne przełączniki ROG mają żywotność 100 milionów kliknięć i eliminują podwójne kliknięcia z aktywacją 0,2 ms. Przycisk i obudowa są sztywne i przewidywalne. Tri-mode connectivity (2.4G / Bluetooth 5.1 / USB-C) oraz imponujący czas pracy baterii: 107 h przy 1K, około 50 h przy 4K, 20–30 h przy 8K. Oprogramowanie Armoury Crate daje szerokie możliwości strojenia, a menu na pokładzie z fizycznymi przyciskami sprawia, że software jest opcjonalny. Świetna alternatywa ergo, jeśli przyzwyczaiłeś się do rodziny DeathAdder. Typowy poziom cenowy to około 1 000–1 300 kr.
- Waga: ~54 g (57 g z grip tape i dużymi ślizgaczami)
- Sensor: ROG AimPoint Pro • DPI: 42 000 (<1% odchylenia) • Tracking: 750 IPS, 50G
- Polling: 1K standard, 4K bezprzewodowo, do 8K z dołączonym PRB
- Połączenie: SpeedNova 2.4G / Bluetooth 5.1 / USB-C
- Bateria: 107 h (1K) / ~50 h (4K) / 20–30 h (8K)
- Kształt: ergonomiczny praworęczny • Przełączniki: ROG Optical Micro (100 mln kliknięć)
- Prawdziwe 8K bezprzewodowo z dołączonym PRB (bez dodatkowych kosztów)
- Najlżejsza mysz ergo w klasie (54 g)
- Świetny czas pracy baterii nawet przy 8K (20–30 h)
- Tri-mode connectivity (2.4G/BT/przewód)
- Menu na pokładzie z fizycznymi przyciskami (software opcjonalny)
- Konkurencyjna cena (ok. 1 000–1 300 kr)
- Tylko wersja dla prawej ręki
- Armoury Crate może być przytłaczające dla nowych użytkowników
#4 BenQ Zowie U2-DW (Medium) – 4K Wireless
| Butik | Annonce | Pris |
|---|---|---|
| Proshop.dk | Annonce | 1,149 DKK |
Największa zaleta: Konfiguracja 4K bez sterowników (4000 Hz, 0,25 ms) i symetryczna forma z charakterystycznymi wcięciami Zowie, które „blokują” chwyt dla precyzyjnej kontroli przy claw. Popularna w scenie CS2 i Valorant dzięki ultraminimalistycznej filozofii plug-and-play bez problemów z oprogramowaniem.
U2-DW została zaprojektowana do trybu plug-and-play bez konieczności instalowania oprogramowania. Sensor PixArt PAW3950 (30 000 DPI, 750 IPS, 50G) jest uznawany za jeden z najbardziej precyzyjnych w 2025 roku. Dołączony odbiornik 4K zapewnia udokumentowanie stabilne RF nawet w halach turniejowych pełnych sygnałów bezprzewodowych, a fizyczne przyciski na spodzie ułatwiają regulację DPI, pollingu i LOD. Wstępnie ustawione kroki DPI (400/800/1600/3200) pasują do większości graczy turniejowych. Czas pracy baterii to około 70–100 h przy 1K i 40–60 h przy 4K na wymiennych bateriach. Solidna i konsekwentna w warunkach turniejowych. Rozmiar Medium (58–60 g) pasuje do dłoni 16,5–19 cm. Typowy poziom cenowy to 900–1 100 kr.
- Waga: ~58–60 g (Medium)
- Sensor: PixArt PAW3950 • DPI: wstępnie ustawione 400/800/1600/3200 • Tracking: 750 IPS, 50G
- Polling: do 4K bezprzewodowo (4000 Hz, 0,25 ms)
- Połączenie: RF 2.4G przez dołączony odbiornik USB-A
- Bateria: ~70–100 h (1K), ~40–60 h (4K) – wymienna
- Kształt: symetryczny z wcięciami (optymalny do claw)
- 4K plug-and-play bez sterowników
- Bardzo wysoka stabilność RF w warunkach turniejowych
- Sensor PAW3950 (topowa precyzja)
- Wcięcia boczne „blokują” kontrolę przy claw
- Wszystkie regulacje przez fizyczne przyciski
- Kroki DPI są dość duże (400/800/1600/3200)
- Brak makr i zarządzania profilami
- Minimalistyczny wygląd nie każdemu się spodoba
#5 Pulsar X2H V3 eS (Medium) – 4K Wireless, 8K przewodowo
| Butik | Annonce | Pris |
|---|---|---|
| Proshop.dk | Annonce | 899 DKK |
| Komplett.dk | Annonce | Tjek pris |
W skrócie: Zestaw dla entuzjastów z wyświetlaczem OLED wbudowanym w spód do regulacji parametrów w locie, donglem 4K w zestawie i 8K przez przewód USB-C. „H” oznacza „High hump” – najwyższą wersję garbu w serii X2 – co daje maksymalne podparcie dłoni i bardzo stabilne śledzenie przy niskich czułościach i grach wymagających intensywnego trackingu. Pulsar zbudował solidną reputację wśród entuzjastów myszy, oferując funkcje z najwyższej półki w konkurencyjnych cenach.
Sensor Pulsar XS-1 32K (niestandardowy wariant PixArt) oferuje do 32 000 DPI, prędkość śledzenia 650 IPS oraz precyzyjną regulację 1 DPI. Mechaniczne przełączniki Huano są taktylne i szybkie, z żywotnością 80 mln kliknięć. Jakość wykonania jest wysoka, a ślizgacze 100% Superglide PTFE należą do najlżejszych na rynku, szczególnie na miękkich podkładkach. Tri-mode connectivity (2.4G przez dongle 4K / Bluetooth / przewód USB-C 8K). Czas pracy baterii jest solidny: do 80 h przy 1K i około 40 h przy 4K. Oprogramowanie Pulsar X jest proste, ale funkcjonalne, z makrami, profilami DPI i regulacją LOD, lecz menu OLED sprawia, że często nie trzeba go w ogóle otwierać. Symetryczny design z wysokim garbem najlepiej sprawdza się przy palm i hybrydowym claw dla średnich i dużych dłoni (17,5–20 cm). Software jest przejrzysty, a forma dobra dla graczy, którzy chcą dodatkowej kontroli przy mikroruchach. Mocny wybór dla osób lubiących strojenie sprzętu. Typowy poziom cenowy to około 700–900 kr.
- Waga: ~65 g (medium)
- Sensor: Pulsar XS-1 32K (niestandardowy PixArt) • DPI: do 32 000 • Tracking: 650 IPS, 50G
- Polling: 4K bezprzewodowo (dongle w zestawie), 8K przewodowo przez USB-C
- Połączenie: 2.4G / Bluetooth / USB-C
- Bateria: ~80 h (1K), ~40 h (4K)
- Kształt: symetryczny z wysokim „garbem” • Przełączniki: mechaniczne Huano (80 mln)
- Dongle 4K w zestawie (bez dodatkowych kosztów)
- Wyświetlacz OLED do regulacji w locie
- Obsługa 8K przez przewód
- Ślizgacze Superglide PTFE (bardzo niski opór)
- Wysoki garb daje kontrolę przy niskich sensach
- Świetny stosunek ceny do możliwości (ok. 700–900 kr)
- Nieco cięższa niż najlżejsze modele topowe (65 g)
- Wysoki garb nie pasuje do wszystkich chwytów
#6 Glorious Model O 2 Pro 4K/8K – 59 g (4K w zestawie)
| Butik | Annonce | Pris |
|---|---|---|
| Proshop.dk | Annonce | 632 DKK |
W praktyce: Jeden z najbardziej kompletnych zestawów 4K w tej cenie (zwykle około 700–900 kr). Dołączony dongle 4K (4000 Hz, 0,25 ms) znajduje się w pudełku, a jeśli wolisz granie przewodowe, możesz uzyskać 8K przez przewód USB-C. Lekki zestaw 4K z neutralnym kształtem, szybkim ślizgiem i 8K po kablu, jeśli chcesz minimalnych opóźnień bez baterii. Przy wadze 59 g, bez konstrukcji honeycomb, to jedna z najlżejszych myszy z pełną obudową w średniej klasie.
Sensor BAMF 2.0 26K (autorska implementacja Glorious) oferuje do 26 000 DPI, 650 IPS i stabilne śledzenie na większości powierzchni. Optyczne przełączniki Kailh GO 2.0 eliminują podwójne kliknięcia i mają żywotność 80 mln kliknięć z aktywacją 0,2 ms. To jedna z najlżejszych myszy z 4K bezprzewodowo w zestawie. Ślizgacze PTFE są duże i gładkie – po dotarciu dają świetny poślizg. Oprogramowanie Glorious CORE znacznie dojrzało od pierwszej generacji i oferuje obecnie stabilne zarządzanie profilami, kontrolę RGB (minimalna strefa RGB w rolce) oraz personalizację DPI. Czas pracy baterii: do 80 h przy 1K, około 35–40 h przy 4K. Sensor zapewnia stabilne śledzenie. To dobry start w świecie wysokich częstotliwości odpytywania, jeśli chcesz utrzymać budżet w ryzach.
- Waga: 59 g
- Sensor: BAMF 2.0 26K • DPI: do 26 000 • Tracking: 650 IPS, 50G
- Polling: 4K bezprzewodowo (dongle w zestawie), 8K przewodowo przez USB-C
- Połączenie: 2.4G / USB-C
- Bateria: ~80 h (1K), ~35–40 h (4K)
- Kształt: symetryczny o niskim/średnim profilu • Przełączniki: Kailh GO 2.0 optyczne (80 mln)
- Dongle 4K w pudełku (bez dodatkowych kosztów)
- Lekka konstrukcja bez honeycomb (59 g)
- Świetny stosunek ceny do możliwości (ok. 700–900 kr)
- Obsługa 8K przez kabel
- CORE jest obecnie znacznie dopracowane
- 8K tylko przez przewód (brak 8K bezprzewodowo)
- BAMF 2.0 jest solidny, ale nie topowy w klasie sensorów
#7 Razer DeathAdder V4 Pro – 8K bezprzewodowo (Król ergonomii)
| Butik | Annonce | Pris |
|---|---|---|
| Komplett.dk | Annonce | Tjek pris |
Dla dużych dłoni: Seria DeathAdder to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych rodzin myszy gamingowych w historii. V4 Pro przenosi klasyczny kształt ergo w rok 2025, z drastycznie zmniejszoną wagą (56 g, w dół z 63 g w V3 Pro), teraz lżejsza i z możliwością 8K bezprzewodowo dzięki donglowi HyperPolling od Razera (osobny zakup). Ergonomiczny kształt dla prawej ręki jest identyczny jak w V3 Pro, ale lżejszy – idealny do chwytu palm dla średnich i bardzo dużych dłoni (18–22 cm). Daje zrównoważone odczucie przy palm i claw oraz jest łagodny dla nadgarstka podczas długich sesji.
Sensor Focus Pro 45K Gen-2 (45 000 DPI, 750 IPS, 70G) jest identyczny jak w Viper V3 Pro i oferuje submikronową precyzję, track-on-glass oraz asymetryczną regulację LOD. Optyczne przełączniki Gen-4 to najszybsze w historii Razera rozwiązanie z wyeliminowanym ryzykiem podwójnych kliknięć i możliwością ustawienia wrażliwości analogowej (regulacja w Synapse). Optyczna rolka przewijania w V4 Pro jest nowa i oferuje wyczuwalne „ząbki”, które można włączać/wyłączać – idealne do szybkiej zmiany broni lub swobodnego przewijania w przeglądarce. Jeśli preferujesz większą obudowę, V4 Pro dostarcza niskie opóźnienia, dobry chwyt i długi czas pracy baterii: do 120 h przy 1K lub około 18–20 h przy 8K (z osobnym donglem). HyperSpeed Gen-2 bezprzewodowo jest udokumentowanie stabilniejszy i ma niższe opóźnienia niż V3 Pro. Ładowanie USB-C jest szybkie, a mysz jest kompatybilna z Powerplay do ładowania bezprzewodowego. Dojrzała aktualizacja, która jest szybka, ale nie wybredna co do podkładek. Typowy poziom cenowy to 1 300–1 600 kr (bez dongla 8K).
- Waga: ~56 g
- Sensor: Focus Pro 45K Gen-2 • DPI: do 45 000 • Tracking: 750 IPS, 70G
- Polling: 1K standard, do 8K przez osobny dongle HyperPolling
- Połączenie: HyperSpeed Gen-2 2.4G / USB-C
- Bateria: ~120 h (1K), ~18–20 h (8K)
- Kształt: ergonomiczny (duży, dla prawej ręki) • Przełączniki: optyczne Gen-4 z czułością analogową
- Najlepszy komfort ergo dla chwytu palm przy dużych dłoniach
- Znacznie lżejsza niż V3 Pro (56 g vs 63 g)
- Długi czas pracy baterii (120 h przy 1K)
- Optyczna rolka z przełączanym wyczuciem
- Sensor Focus Pro 45K (topowa precyzja)
- Dongle 8K to osobny wydatek
- Duża obudowa nie pasuje do małych dłoni
- Wysoki poziom cenowy (ok. 1 300–1 600 kr)
#8 HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless – 26K DPI (Najlepsza budżetowa bezprzewodowa)
| Butik | Annonce | Pris |
|---|---|---|
| Proshop.dk | Annonce | 434 DKK |
Wartość: Dla graczy, którzy chcą niezawodnej, lekkiej myszy bezprzewodowej bez wydawania 1 000+ kr, HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless jest najlepszym wyborem w 2025 roku. Typowy poziom cenowy to 400–600 kr, czyli wyraźnie mniej niż u modeli premium. Lekka, solidna i stabilna 1K bezprzewodowo w tej cenie. Idealna jako pierwsza poważna mysz lub do budżetowego zestawu, gdzie priorytetem są czas pracy baterii i komfort. Przy wadze 59–61 g, sensorze HyperX 26K (wariant PixArt) i tri-mode connectivity (2.4G / Bluetooth / przewód USB-C) dostajesz dużo w tej klasie cenowej.
Sensor HyperX 26K oferuje do 26 000 DPI, prędkość śledzenia 450 IPS i przyspieszenie 40G – nie jest topowy, ale w pełni wystarczający dla większości graczy. Symetryczny kształt jest średnio wysoki z lekkim wyprofilowaniem, pasującym do chwytów claw, fingertip i hybrydowego przy małych i średnich dłoniach (16–18,5 cm). Mechaniczne przełączniki TTC Gold są taktylne i konsekwentne. Haste 2 WL sprawia wrażenie świeżej i lekkiej w dłoni. Ślizgacze PTFE ślizgają się gładko po dotarciu. Polling jest ograniczony do 1000 Hz (1K) bezprzewodowo – brak 4K lub 8K – co jest kompromisem za tę cenę, ale dla monitorów 144–165 Hz i graczy casualowych oraz pół-kompetetywnych 1K jest w pełni wystarczające. Czas pracy baterii: do 100 h przy 2.4G i do 150 h przez Bluetooth. Ładowanie USB-C jest szybkie. Oprogramowanie HyperX NGENUITY jest proste, oferuje profile DPI, sterowanie RGB (niewielka strefa RGB w logo) oraz zmianę przypisania przycisków. Sensor jest niezawodny, a ślizgacze działają czysto. Nie jest to mysz celowana w ścisły top e-sportu, ale świetny start dla większości graczy.
- Waga: ~59–61 g
- Sensor: HyperX 26K (wariant PixArt) • DPI: do 26 000 • Tracking: 450 IPS, 40G
- Polling: 1K bezprzewodowo (1000 Hz, 1 ms) – brak 4K/8K
- Połączenie: 2.4G / Bluetooth 5.0 / USB-C
- Bateria: ~100 h (2.4G), ~150 h (Bluetooth)
- Kształt: symetryczny średnio wysoki • Przełączniki: mechaniczne TTC Gold
- Świetny stosunek ceny do możliwości (ok. 400–600 kr)
- Lekka i wygodna (59–61 g)
- Tri-mode connectivity (2.4G/BT/przewód)
- Długi czas pracy baterii (100+ h)
- Solidna jakość wykonania
- Tylko 1K polling (brak 4K/8K)
- Sensor nie jest topowy (450 IPS vs 750+ IPS)
- Nie jest skierowana do graczy e-sportowych z absolutnego szczytu
#9 Endgame Gear OP1 8K v2 (Dark Frost) – przewodowe 8K (49,5 g)
| Butik | Annonce | Pris |
|---|---|---|
| Proshop.dk | Annonce | 599 DKK |
Dla maniaków opóźnień: Dla graczy, którzy chcą absolutnie najniższych możliwych opóźnień wejścia bez kompromisów, przewodowe 8K wciąż jest królem. OP1 8K v2 oferuje czyste polling 8000 Hz (0,125 ms czasu reakcji) przez przewód USB-A bez narzutu związanego z bezprzewodowością. Jeśli chcesz czystego 8K bez narzutu RF, to jest właściwy wybór. Przy wadze 49,5 g jest jedną z najlżejszych myszy na rynku w dowolnej kategorii. OP1 8K v2 jest lekka, kompaktowa i zapewnia „snappy” kliknięcia z bardzo elastycznym kablem FlexCord Aero2 (2 m).
Kompaktowy symetryczny kształt (115 x 60 x 38 mm) zaprojektowano z myślą o szybkim podnoszeniu i repozycjonowaniu, pasuje do chwytów fingertip i claw przy małych i średnich dłoniach (15,5–18 cm). Sensor PixArt PAW3950 (30 000 DPI, 750 IPS, 50G) jest identyczny jak w BenQ Zowie U2-DW i wielu innych myszach z najwyższej półki. Optyczne przełączniki Kailh GO eliminują podwójne kliknięcia i zapewniają wyraziste, konsekwentne kliknięcia z minimalnym pre-travel i aktywacją 0,2 ms. To mysz przewodowa dla osób, które gonią za „surowym” feelingiem wejścia i konsekwentnym opóźnieniem kliknięć. Dołączony przewód FlexCord Aero2 (2 m) jest jednym z najbardziej elastycznych na rynku i w praktyce daje poczucie zbliżone do wolności bezprzewodowej, szczególnie z bungee. Ślizgacze 100% virgin PTFE (Superglides) mają bardzo niski opór i zużywają się wolno. Wykończenie Dark Frost (matowo półprzezroczyste) wygląda unikalnie i daje nieco lepszy chwyt niż standardowa czerń. Oprogramowanie Endgame Gear jest proste i skuteczne, z profilami DPI, regulacją LOD i kontrolą debounce. Kompaktowa forma sprawia, że mysz łatwo się repozycjonuje, a ślizgacze należą do najlepszych w tej klasie. Typowy poziom cenowy to 600–800 kr.
- Waga: 49,5 g
- Sensor: PixArt PAW3950 • DPI: do 30 000 • Tracking: 750 IPS, 50G
- Polling: 8K przewodowo (8000 Hz, 0,125 ms) przez USB-A
- Połączenie: przewód FlexCord Aero2 (2 m, bardzo elastyczny)
- Kształt: symetryczny kompaktowy (115 x 60 x 38 mm) • Przełączniki: optyczne Kailh GO
- Absolutnie najniższe opóźnienia (czyste 8K przewodowo)
- Bardzo niska waga (49,5 g)
- Bardzo elastyczny przewód FlexCord Aero2
- Sensor PAW3950 (topowa precyzja)
- Virgin PTFE Superglides (bardzo niski opór)
- Konkurencyjna cena (ok. 600–800 kr)
- Przewód wymaga zarządzania (bungee mocno zalecane)
- Brak wolności bezprzewodowej
- Kompaktowy kształt nie pasuje do bardzo dużych dłoni
#10 Keychron Lemokey G2 8K (White) – 8K bezprzewodowo w dobrej cenie
| Butik | Annonce | Pris |
|---|---|---|
| Proshop.dk | Annonce | 749 DKK |
Budżetowe 8K: Lemokey G2 8K (gamingowy brand Keychron) to prawdopodobnie najbardziej przyjazna cenowo mysz z 8K bezprzewodowo na rynku w 2025 roku, z typowym poziomem cenowym około 500–700 kr. Tani start w świecie 8K bezprzewodowo z solidnym czasem pracy baterii. Dla graczy, którzy chcą poeksperymentować z pollingiem 8000 Hz bez inwestowania w flagowce, to bardzo mocna propozycja. Dobry sposób na sprawdzenie high-Hz bez ceny premium. Przy wadze około 59 g i symetrycznym kształcie oferuje solidną wydajność podstawową w stosunku do ceny.
Sensor 26K (wariant PixArt) oferuje do 26 000 DPI i prędkość śledzenia 750 IPS – identycznie jak w wielu droższych myszach. Obsługa pollingu sięga aż 8K bezprzewodowo (8000 Hz, 0,125 ms) przez dołączony dongle 2.4G, co jest rzadkością w tej klasie cenowej. Czas pracy baterii: do 100 h przy 1K, około 40 h przy 4K oraz wciąż użyteczne 15–20 h przy 8K. Tri-mode connectivity (2.4G / Bluetooth / przewód USB-C). Wrażenia z klikania na mechanicznych przełącznikach Huano są taktylne, ale nie tak „czyste” jak w topowych przełącznikach optycznych. Symetryczny kształt, USB-C i sensor, który w zupełności wystarcza większości graczy. Ładowanie USB-C jest standardem, a ślizgacze PTFE są przyzwoicie gładkie. Oprogramowanie Lemokey Engine (darmowe) jest proste i funkcjonalne, z profilami DPI i sterowaniem RGB (minimalne RGB w rolce i logo). Nie oferuje takiego feelingu kliknięć ani dopracowania software jak flagowce, ale w tej cenie jest bardzo kompetentne. Jako budżetowy wstęp do świata 8K G2 8K zapewnia więcej niż wystarczającą wydajność dla graczy casualowych i pół-kompetetywnych.
- Waga: ~59 g
- Sensor: 26K (wariant PixArt) • DPI: do 26 000 • Tracking: 750 IPS
- Polling: do 8K bezprzewodowo (8000 Hz) przez dołączony dongle
- Połączenie: 2.4G / Bluetooth / USB-C
- Bateria: ~100 h (1K), ~40 h (4K), ~15–20 h (8K)
- Kształt: symetryczny średnio wysoki • Przełączniki: mechaniczne Huano
- Najtańsze 8K bezprzewodowo (ok. 500–700 kr)
- Imponujący czas pracy baterii (100 h przy 1K)
- Tri-mode connectivity
- Prędkość śledzenia 750 IPS
- Łatwy start (plug-and-play)
- Feeling kliknięć nie jest topowy (mechaniczne vs optyczne)
- Software jest podstawowy
- Jakość wykonania dobra, ale nie premium
Poradnik zakupowy: Jak wybrać mysz gamingową w 2025 roku
Kształt i chwyt
- Symetryczny: Uniwersalny do claw i fingertip. Daje niskie zmęczenie i szybkie repozycjonowanie.
- Ergonomiczny: Wspiera dłoń i często lepiej pasuje do palm i hybrydowego claw.
Waga
Poniżej ~60 g różnica jest wyraźnie odczuwalna w FPS-ach z dużymi ruchami i niskimi czułościami. Bardzo niska waga ułatwia mikrokorekty i zmniejsza zmęczenie w dłuższym okresie.
Polling 1K vs 4K i 8K
Wyższy polling może obniżyć input lag i wygładzić śledzenie. Efekt jest największy w połączeniu z monitorami 240–540 Hz i niskimi sensami. 8K często wymaga dongla lub przewodu.
Sensor i ślizgacze
Topowe sensory, takie jak HERO 2, Focus Pro, PAW3950 i AimPoint Pro, są w praktyce „bezbłędne”. Dobre ślizgacze PTFE dają lekki, przewidywalny poślizg.
Połączenia
2.4G do wydajności, Bluetooth do codziennego użytku. USB-C jest zalecane do ładowania i ewentualnego 8K przewodowo.
Bezpieczeństwo i aktualizacje
Dbaj o aktualizacje firmware i oprogramowania, aby zapewnić stabilne opóźnienia i zarządzanie baterią. Pobieraj narzędzia konfiguracyjne wyłącznie z oficjalnych stron i zwracaj uwagę na komunikaty producenta dotyczące aktualizacji bezpieczeństwa.
Metodyka: Jak dobieramy i klasyfikujemy myszy
- Tylko aktualne modele dostępne w Danii: Uwzględniamy wyłącznie myszy, które można kupić w Danii na listopad 2025.
- Najpierw wydajność: Precyzja sensora, opóźnienia kliknięć i sensora, waga, stabilność RF, ślizgacze i kształt.
- Komfort i użytkowanie: Rozmiary dłoni, chwyty i powierzchnie. Wysoko cenimy wytrzymałość i jakość wykonania.
- Cena i opłacalność: Równoważymy funkcje, takie jak 4K i 8K, bateria oraz rodzaje połączeń w relacji do ceny.
- Dane i weryfikacja: Oficjalne specyfikacje i ciągłe sprawdzanie u duńskich sprzedawców.
Uwaga: Możemy otrzymywać prowizję poprzez linki cenowe. Nie wpływa to na nasze oceny.
FAQ
Czy polling 8K jest konieczny?
Nie. 8K może obniżyć opóźnienia, ale zysk jest najbardziej odczuwalny przy monitorach 240–540 Hz i niskich czułościach. Jeśli grasz casualowo na 144–165 Hz, 1K zazwyczaj w pełni wystarcza.
Której myszy najczęściej używa scena pro?
Razer Viper V3 Pro i Logitech G Pro X Superlight 2 są bardzo często spotykane na scenie e-sportowej, podczas gdy seria Zowie U jest popularna ze względu na filozofię plug-and-play i konsekwentnie stabilne RF.
Bezprzewodowo czy przewodowo w 2025 roku?
Nowoczesne połączenia 2.4G w praktyce dorównują przewodowym pod względem opóźnień. Przewodowe 8K nadal ma najniższe opóźnienia teoretyczne i jest preferowane przez najbardziej wyczulonych na opóźnienia graczy.
Kiedy warto zaktualizować mysz?
Jeśli używasz starszej myszy ważącej ok. 80–90 g, bez 4K i z przestarzałym sensorem, przejście na lekką mysz z topowym sensorem zazwyczaj daje wyraźną poprawę kontroli i mniejszego zmęczenia dłoni.
Podsumowanie
Razer Viper V3 Pro zajmuje pierwsze miejsce dzięki udokumentowanie najniższym opóźnieniom (pomiary RTINGS), ultraniskiej wadze 54 g, dokładności sensora 99,8% oraz dołączonemu donglowi 8K bez dodatkowych kosztów. To mysz numer 1 wśród profesjonalnych graczy e-sportowych według danych ProSettings.net. Logitech G Pro X Superlight 2 to bezpieczny wybór uniwersalny z zmodernizowanym sensorem HERO 2 (44K DPI, 888 IPS), hybrydowymi przełącznikami Lightforce i wiodącym na rynku czasem pracy baterii 95–100 h. Jeśli stawiasz na ergonomiczną wygodę z prawdziwym 8K bezprzewodowo, ASUS ROG Keris II Ace 4K Wireless jest najbardziej kompletną propozycją z dołączonym PRB i wagą 54 g w konkurencyjnej cenie. W segmencie budżetowym HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless nadal daje świetną wartość przy cenie około 400–600 kr, podczas gdy Endgame Gear OP1 8K v2 jest wyborem dla tych, którzy chcą najniższych możliwych opóźnień przewodowych przy wadze zaledwie 49,5 g.
Źródła i referencje
Chociaż ten artykuł opiera się na redakcyjnym researchu i obiektywnych ocenach, bazuje na danych i wynikach testów od niezależnych ekspertów i mediów technologicznych. Wykorzystujemy zarówno testy laboratoryjne, doświadczenia użytkowników, jak i oficjalne informacje producentów, aby dać możliwie rzetelny obraz rynku myszy gamingowych w 2025 roku.
Główne źródła testów i ekspertyz
Rtings.com
Szczegółowe pomiary laboratoryjne opóźnień kliknięć i sensora, wagi, kształtu i pollingu. Zobacz m.in. Razer Viper V3 Pro, Logitech G Pro X Superlight 2, ASUS ROG Keris II Ace oraz HyperX Pulsefire Haste 2 Wireless. Zbiorcze zestawienie „best gaming mouse” RTINGS służy jako drugorzędne odniesienie.
Tom’s Hardware
Regularne recenzje i coroczne rekomendacje high-endowych myszy gamingowych oraz omówienie nowych technologii (np. haptyczne kliknięcia i polling 8K). Zobacz zestawienie Best Gaming Mouse oraz najnowsze newsy i testy myszy w ich sekcji mouse.
Społeczność i feedback pro
Wykorzystujemy wnioski oparte na doświadczeniu entuzjastów i środowiska e-sportowego jako uzupełnienie pomiarów laboratoryjnych, m.in. dotyczące feelingu kliknięć, ślizgaczy i kształtu. Przykładem jest dyskusja o firmware Superlight 2 i pollingu na r/MouseReview.
Producenci
Oficjalne specyfikacje sensorów, dongli pollingowych i firmware są używane do weryfikacji danych (4K/8K, waga, bateria itp.). Zobacz np. BenQ Zowie U2-DW oraz Endgame Gear OP1 8K v2.
Uwaga: Niektóre źródła mogły zmienić lub usunąć swoje oryginalne artykuły po dacie publikacji. Regularnie aktualizujemy naszą sekcję referencji, aby utrzymać wysoki poziom dokładności i przejrzystości.